+38(050)596-39-46, +38(093)122-11-81, +38096-072-40-48

Адвокат Смородский Александр Григорьевич

Адвокат в Харькове. Все виды юридических услуг

Новости

В Україні почався осінній призов на строкову військову службу у 2019 році

В Україні розпочався осінній призов, який триватиме з 1 жовтня 2019 року до 31 грудня 2019 року.

Згідно Указу Президента України "Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2019 році" призвати на строкову військову службу придатних за станом здоров'я до військової служби громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу:

1) у квітні - червні 2019 року;

2) у жовтні - грудні 2019 року. 

Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України № 880-р від 29 вересня 2019 року в жовтні — грудні 2019 року до Збройних Сил України та інших військових формувань для проходження строкової військової служби буде відправлено 15 200 осіб, із них до:

Збройних Сил України — 9 000 осіб;

Державної спеціальної служби транспорту — 800 осіб;

Державної прикордонної служби України — 4 400 осіб;

Національної гвардії України — 1 000 осіб.

Адвокатом Смородським О.Г. гарантовано здійснюється кваліфікована юридична допомога призовникам та військовозобов'язаним щодо дотримання їх прав та свобод під час призовної компанії та військово-навчальних зборів.

 

 

Чи може підприємець не допустити на перевірку контролера?

Звертаємо увагу, що зазначений  перелік причин, з яких суб’єкт господарювання має право не допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення державного нагляду (контролю), є вичерпним.

Не допуск до здійснення державного нагляду (контролю) з причин інших,  тягне за собою притягнення посадових осіб суб’єкта господарювання до відповідальності згідно з законодавством.

Суб’єкт господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) має право:

  • бути поінформованим про свої права та обов’язки;
  • вимагати від посадових осіб органу державного нагляду (контролю) додержання вимог законодавства;
  • перевіряти наявність у посадових осіб органу державного нагляду (контролю) службового посвідчення та посвідчення (направлення) і одержувати копію посвідчення (направлення) на проведення планового або позапланового заходу;
  • не допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення державного нагляду (контролю), якщо:

1) державний нагляд (контроль) здійснюється з порушенням передбачених законом вимог щодо періодичності проведення таких заходів;

2) посадова особа органу державного нагляду (контролю) не надала копії документів, передбачених цим Законом, або якщо надані документи не відповідають вимогам цього Закону;

3) суб’єкт господарювання не одержав повідомлення про здійснення планового заходу державного нагляду (контролю) в порядку, передбаченому цим Законом;

Подробнее...

Ручна поклажа і багаж: нові правила перевезення Wizz Air, МАУ, Ryanair та інших авіакомпаній

Що змінилося у правилах перевезення авіакомпаній, які літають з України: вага, розмір багажу і вартість залежно від класу. 

Нові правила перевезення ручної поклажі всіх авіакомпаній в одній інфографіці

 

Подробнее...

Почему пьяного водителя наказать теперь будет невозможно

Принятый парламентом законопроект, которым усилили ответственность за вождение в нетрезвом виде, все равно имеет достаточно дыр для того, чтобы избежать наказания. 

Так, в первую очередь, введение более суровой уголовной ответственности обратной силы не имеет, а значит все находящиеся на момент вступления в силу закона дела по 130  статье КУпАП (касательно опьянения) придется закрывать, и тем, кто уже лишен права управления придется вернуть водительские удостоверения. Поскольку норма, на основании которой они привлечены к ответственности, из закона исключается.

Во-вторых, доказательствами могут служить, помимо прочего, результаты «медицинского освидетельствования». Но в УПК нет понятия «медицинское освидетельствование» и нет порядка его проведения. И проектом не предполагается это урегулировать. Это коснется того момента, что любое подозрение на опьянение потребует поездки к наркологу на освидетельствование, а с другой стороны ст.241 УПК предполагает, что подобные действия проводятся по постановлению прокурора. И всё это нужно будет успеть сделать, пока само опьянение не предусмотрено, что при несогласии с результатами освидетельствования на протяжении двух суток после ознакомления с его результатами лицо может подать ходатайство о проведении экспертизы.

Подробнее...

«Босий проти України»: Перевірка листування у виправній колонії порушила право Заявника на повагу до кореспонденції

Заявник, громадянин України В.І. Босий, звернувся до ЄСПЛ зі скаргою на порушення Україною Конвенції (статті 3138, 34) з огляду на неналежні умови тримання під вартою, жорстоке поводження з боку представників виправної колонії, перегляд кореспонденції та перешкоджання здійсненню права на звернення до ЄСПЛ.

Подробнее...