Судом задоволено позов нашого клієнта до Офісу генерального прокурора
Харківським окружним адміністративним судом визнано протиправними дії Офісу Генерального прокурора України щодо відмови нашому клієнту у виготовленні та видачі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення, зобов`язано Офіс Генерального прокурора України виготовити та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області оригінал нової довідки про розмір грошового забезпечення.
Судом задоволено позов нашого клієнта про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу, допомоги по вагітності та пологах та моральної шкоди
Московським районним судом м. Харкова задоволено позов нашого клієнта про поновлення на роботі, внесення змін до трудової книжки у розділ «Відомості про роботу», де зазначено, що запис про звільнення є недійсним, стягнення середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу, допомоги по вагітності та пологах та моральної шкоди.
В апеляційному порядку скасовано незаконне рішення про притягнення нашого клієнта за ч. 1 ст. 130 КУпАП до позбавлення права керувати транспортними засобами
Харківський апеляційний суд задовольнив нашу апеляційну скаргу та скасував незаконне притягнення до адміністративної відповідальності нашого клієнта за ч. 1 ст. 130 КУпАП про позбавлення його керувати права керувати транспортними засобами строком на 1 рік зі сплатою штрафу в розмірі 10 200 грн.
Верховним Судом поновлено порушені конституційні права та свободи нашого клієнта та скасував незаконне рішення Харківського апеляційного адміністративного суду
Верховним Судом скасовано незаконну постанову Харківського апеляційного адміністративного суду та залишено без змін рішення першої інстанції, яким задоволені позовні вимоги нашого клієнта щодо зарахування до строку проходження військової служби періоду навчання у військовому ліцеї.
Велика Палата Верховного Суду залишила без змін рішення Касаційного адміністративного суду у складі ВС у зразковій справі № 160/8324/19 щодо видачі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії військовослужбовцям
КАС ВС, із висновком якого погодилася Велика Палата ВС, визнав протиправною відмову територіального центру комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України у підготовці та наданні до ГУ Пенсійного фонду України оновленої довідки про розмір грошового забезпечення позивача із зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) і премії для здійснення обчислення та перерахунку основного розміру його пенсії.
У зазначеному рішенні КАС ВС вказав, що 5 березня 2019 року набрало законної сили судове рішення у справі № 826/3858/18, яким визнано протиправними і нечинними норми постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» та зміни до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45), якими для обрахунку розміру пенсій не враховано щомісячних додаткових видів грошового забезпечення діючих військовослужбовців.
Таким чином, із 5 березня 2019 року виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення.
Форс-мажорні обставини під час карантину: юридичні аспекти та наслідки для бізнесу
З метою запобігання поширенню коронавируса Кабінет Міністрів України встановив загальнонаціональний карантин. Введення карантинних заходів безсумнівно ускладнить виконання договірних зобов'язань і буде мати значний вплив на бізнес. При цьому, компаніям доведеться доводити вплив карантину на невиконання договорів задля визнання форс-мажору.
Чи є карантин форс-мажором?
Форс-мажор - це надзвичайні та невідворотні обставини, які об'єктивно унеможливлюють виконання зобов'язань, передбачених умовами договору.
Особливий режим роботи судів на період карантину
Голова Ради суддів України Богдан Моніч звернувся до голів судів з рекомендацією запровадити особливий режим роботи на період карантинних заходів. Про це було повідомлено листом РСУ №186/20 від 16 березня 2020 року.
У листі зазначено, що, враховуючи Постанову Кабінету Міністрів України № 211 "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19" судам рекомендовано на період з 16 березня до 3 квітня 2020 року, встановити особливий режим роботи.
З повним тестом цього листа можна ознайомитися тут .
Велика Палата Верховного Суду ухвалила рішення у зразковій справі щодо виплати військовослужбовцям грошової компенсації за невикористані дні додаткової відпустки
Велика Палата Верховного Суду дійшла висновку, що у випадку звільнення військовослужбовця йому виплачується компенсація за всі невикористані ним дні щорічної, а також додаткової відпустки, передбаченої ст. 16-2 Закону України «Про відпустки» та п. 12 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». При цьому право на отримання таких виплат не обмежується будь-яким строком.
Справа № 620/4218/18
Верховна Рада ухвалила закон про ринок землі
В Україні запустили ринок землі: Верховна Рада ухвалила сенсаційне рішення про введення ринку землі з 2021 року.
За прийняття законопроекту в другому читанні та в цілому проголосували 259 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів.
Верховна Рада прийняла закон про обіг земель сільськогосподарського призначення, який вводить ринок землі в Україні з 1 липня 2021 року.
Актуальні новини
Офшори і офшорні компанії: характеристика
Власникам великих організацій потрібно платити податки, сума яких часто стає надмірно великою. Нерідко підприємці використовують методи скорочення податків. Однак подібна діяльність заборонена законодавством. В результаті більшість бізнесменів вдаються до легального способу скорочення податків - офшори.
Що таке «офшор»?
Офшори - підприємства, зареєстровані в іншій державі. Держави називаються офшорними зонами. Країни пропонують підприємцям співпрацювати з мінімальними податковими питаннями. Також іноді бізнесменам вдаються до цього заходу аби позбутися аудиту.
Офшорна компанія
Офшорна компанія - підприємство, яке співпрацює з офшорними зонами і використовує певні пільги. Які переваги у даного типу організації:
- контролювати компанію можна за межами офшорної зони;
- мінімальний відсоток податкових виплат;
- анонімність;
- офшорний рахунок
Компанія, яка перебуває в офшорній зоні, відкриває спеціальний рахунок по типу банківського. На ньому можна зберігати грошові кошти. Які переваги у офшорного рахунку:
- процес реєстрації максимально простий;
- мінімальна кількість документів;
- закритий доступ до даних організації;
- кількість перевірок зведені до мінімуму;
- зручність для здійснення грошових операцій;
- реєструвати офшорний рахунок можна на юридична або фізична особа.
Офшорні зони
Офшори розташовуються в різних зонах. Для кожної з них існує найбільш перспективний вид бізнесу, який рекомендується реєструвати на даній території.
Мінімальний відсоток податкових виплат:
- Великобританія;
- Кіпр;
- Шотландія.
Зареєстровані тут організації використовують пільги, пов'язані з відсотком податків. Операції не порушують законодавство.
Для бізнесу:
- Голандія;
- Латвія;
- Польща;
- Швейцарія.
Країни підходять для організацій, діяльність яких спрямована на туризм, IT-технології та сільське господарство. Для даних видів бізнесу на території мінімальний відсоток податкових виплат.
Вивчення сучасних технологій:
- Китай;
- Сінгапур.
Для часного бізнесу:
- Кіпр;
- Швейцарія;
- Естонія.
Співпраця з даними країнами рекомендується для тих підприємців, чия діяльність не порушує закон.
Перед укладанням договору з офшорною зоною потрібно вивчити законодавство країни. Також слід визначити, чи підходить діяльність для даної території і чи буде ведення бізнесу вигідним. Існують країни, чия економіка знаходиться на низькому рівні розвитку. У даних держав мінімальний відсоток податкових виплат, немає особливих вимог до перевірок по звітності, немає реєстру організацій та гарантована анонімність. Приклад держав:
- Багамські острови;
- Беліз;
- Британські Віргінські острови.
Найбільші компанії, що піддаються фінансовим звітним перевіркам, використовують пільги і заносяться до реєстру організацій. Для цього використовуються такі території:
- Кіпр;
- Гонконг;
- Люксембург;
- Швейцарія.
Глобальний тренд на деофшоризацію вимагає від бізнесу корінних змін звичних правил гри, а метод реєстрації компанії в офшорній зоні не є виходом з положення. Підприємцям потрібно вносити зміни в алгоритми роботи, щоб успішно розвивати і підтримувати свій бізнес. Для отримання консультації і відповідей на питання, що цікавлять ви можете звернутися в компанію Інтерлегал.
ВЕРХОВНА РАДА УХВАЛИЛА ЗАКОН ПРО РИНОК ЗЕМЛІ
В Україні запустили ринок землі: Верховна Рада ухвалила сенсаційне рішення про введення ринку землі з 2021 року.
За прийняття законопроекту в другому читанні та в цілому проголосували 259 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів.
Верховна Рада прийняла закон про обіг земель сільськогосподарського призначення, який вводить ринок землі в Україні з 1 липня 2021 року.
Головне:
-
купувати землю зможуть тільки фізичні особи (не юридичні);
-
купувати дозволено не більш як 100 гектарів "у руки";
- Землю можна буде купити тільки безготівковим розрахунком. Водночас всі кошти перевірятиме податкова.
-
з 2024 року отримають право купувати землю ще й юридичні особи, тоді "поріг" збільшать до 10 тис. га;
-
ринок запустять у липні 2021 року;
-
продавати державну та комунальну землю не будуть.
-
ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ ВІЙСЬКОВИМ ПЕНСІОНЕРАМ
ВЕЛИКА ПАЛАТА ВЕРХОВНОГО СУДУ УКРАЇНИ СФОРМУВАЛА ПРАВОВУ ПОЗИЦІЮ У ЗРАЗКОВІЙ СПРАВІ
16 жовтня 2019 року Велика Палата Верховного Суду України ухвалила рішення у зразковій справі № 240/5401/18 щодо зменшення відсоткового розміру основної пенсії, призначеної за Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб".
У цій справі позивач звернувся до суду з позовом до ГУ Пенсійного фонду України в Житомирській обл. та зазначив, що з березня 2004 року він отримував пенсію у відповідності до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" у розмірі 83% грошового забезпечення. Постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" було збільшено грошове забезпечення військовослужбовців, а тому ГУ ПФУ у Житомирській обл. було здійснено перерахунок пенсії позивача з 01 січня 2018 року, однак її розмір було зменшено з 83% до 70% сум грошового забезпечення на підставі ч.2 ст.13 ЗУ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової службита деяких інших осіб" в редакції, що була чинною на час здійснення перерахунку пенсії. Згідно позовних вимог позивача: так як призначення та перерахунок пенсії є різними за змістом і механізмом процедурами, то внесені зміни до ч. 2 ст.13 вищевказаного Закону не стосуються перерахунку вже призначеної пенсії. Тому позивач просив суд визнати протиправними дії відповідача щодо зменшення основного розміру призначеної пенсії та зобовязати здійснити її перерахунок і виплату в осносвному розмірі 83% грошового забезпечення.
Рішенням Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду позов у цій зразковій справі було задоволено.
Велика Палата Верховного Суду підтримала висновки суду першої інстанції про те, що при перерахунку пенсії позивача віповідно до вимог ст. 63 ЗУ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" на підставі Постанови КМУ від 21 лютого 2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб" немає підстав для застосування механізму нового обчислення пенсії із застосуванням норм ч. 2 ст. 13 зазначеного Закону, яка застосовується саме при призначенні пенсії. Під час перерахунку пенсії змінною величиною є лише розмір грошового забезпечення. Натомість відсоткове значення розміру основної пенсії, яке обчислювалось при її призначенні відповідно до наявної вислуги років, є незмінним. Так, на момент виникнення спірних правовідносин було встановлено, що максимальний розмір пенсії не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення. Однак застосування цього показника до перерахунку пенсії є протиправним тому, що стосується призначення нових пенсій, а не перерахунку вже раніше призначених з огляду на принцип незворотності нормативно-правових актів у часі.
Таким чином Велика Палата Верховного Суду визначила, що порядок перерахунку призначених пенсій військовослужбовців урегульовано ст. 63 ЗУ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", яка змін не зазнавала, а також нормами Постанов КМУ від 30.08.2017 р. № 704 та від 21.02.2018 р. № 103, а тому застосування ст. 13 зазначеного Закону, яка регулює саме призначення пенсій, є протиправним, так як процедури призначення та перерахунку пенсії є різними за змістом і механізмом їх проведення.
Рішення Великої Палати Верховного Суду є зразковим для справ, у яких предметом спору є зменшення відсоткового розміру основної пенсії, призначеної за Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" при здійсненні перерахунку пенсії у звязку з прийняттям Постанови КМУ від 30.08.2017р. № 704 відповідно до ст. 63 вищевказаного Закону на підставі Постанови КМУ від 21.02.2018 р. № 103.
Пенсії для військових: суд скасував окремі пункти постанови № 103 про перерахунок виплат
Суд визнав нечинними обмеження у перерахунку пенсій військовим: Окружний адміністративний суд Києва розглянув по суті адміністративну справу за позовом до Кабінету міністрів України щодо визначення обмеженого переліку підстав для перерахунку пенсій військовим пенсіонерам.
Новий закон про валюту: що зміниться для бізнесу
Для населення суттєвих змін тут, насправді, лише дві — підвищення ліміту інвестицій за кордон з 50 тис. доларів до 50 тис. євро і можливість онлайн-купівлі валюти.
Для бізнесу: 1. Строк здійснення розрахунків за експортно-імпортними контрактами збільшується з 180 до 365 днів.
2. Скасування індивідуальних ліцензії на валютні операції за кордоном для юридичних осіб.
3.Відтепер компанія, яка отримає кошти з-за кордону, не буде звітувати про них.
Изменение сроков в Налоговом кодексе Украины 2019
1 января 2019 г. вступили в силу некоторые изменения в Налоговый кодекс Украины (далее – НК) которыми были изменены установленные сроки для принятия решения органами ГФС и их обжалования.
Исполнение договорных обязательств в иностранной валюте не противоречит действующему законодательству
Большая Палата Верховного Суда, рассмотрев дело 373/2054/16-ц, отступила от правовой позиции Верховного Суда Украины по делу № 6-79цс14 относительно взыскания валютного долга в гривневом эквиваленте.
В постановлении от 16 января высказана новая позиция относительно правильного применения норм права: получив валютный займ заемщик обязан, если другое не установлено законом или договором, вернуть заимодателю такую же сумму средств в иностранной валюте, которая получена взаймы. Как заключение, так и исполнение договорных обязательств в иностранной валюте, в частности займа, не противоречит действующему законодательству.
Суд имеет право принять решение о взыскании денежной суммы в иностранной валюте при этом, учитывая положения части первой статьи 1046 ГК Украины, а также части первой статьи 1049 ГК Украины надлежащим исполнением обязательства со стороны заемщика является возвращение средств в сроки, в размере и именно в той валюте, которая определена договором займа, а не во всех случаях и безусловно в национальной валюте Украины.
Призначаючи особі покарання, неприпустимо посилатися на її погашену судимість
Посилання у вироку апеляційного суду під час призначення засудженому покарання на те, що він раніше притягувався до кримінальної відповідальності за вчинення аналогічного умисного злочину, неприпустиме, оскільки з матеріалів кримінального провадження вбачається, що засуджений є особою, яка відповідно до ст. 89 КК України не має судимості.
Порушення презумпції невинуватості у судовому рішенні
Яких документів адвокату достатньо для підтвердження своїх повноважень
На практиці трапляються непоодинокі випадки повернення судом процесуальних документів, що подані особою не особисто, а через представника.
Для підтвердження повноважень адвоката потрібен не лише ордер, а й договір.
Згідно з позицією Великої Палати Верховного Суду (ухвала від 12 січня 2018 року у справі № К/800/28757/13), є неприйнятним поданий до суду від імені довірителя документ, який хоча і підписаний довірителем з наданою копією ордера, проте всупереч вимогам процесуального закону до якого не долучено копії витягу з договору, у якому зазначаються повноваження адвоката як представника або обмеження його прав на вчинення окремих процесуальних дій, засвідченого підписом сторін.
Копії договору та ордера є належним підтвердженням повноважень адвоката
Адвокат подав до суду підписану ним апеляційну скаргу від імені позивача, а у підтвердження повноважень на представництво долучив копії ордера та договору про надання правової допомоги.
Однак апеляційний суд скаргу повернув на підставі п.1 ч.4 ст.298 Кодексу адміністративного судочинства.
Розпорядження спільним майном подружжя без згоди одного зі співвласників нерухомого майна
Правова позиція Великої Палати ВС полягає в тому, що відсутність нотаріально посвідченої згоди іншого зі співвласників (другого з подружжя) на укладення договору іпотеки позбавляє співвласника, який вчинив правочин, необхідних повноважень для розпорядження спільним майном. Укладення такого договору свідчить про порушення його форми і відповідно до ч. 4 ст. 369, ст. 215 Цивільного кодексу України надає іншому зі співвласників право оскаржити договір з підстав недійсності.
Если вы заключили кредитный договор с банком, то плата за обслуживание кредита является незаконной
Плата за обслуживание кредита признана судом незаконной
Истец добился не только ее отмены, но и перерасчета ранее уплаченных платежей.
Верховный Суд в составе коллегии судей Кассационного гражданского суда стал на сторону истца - физического лица против банка. Банк ежемесячно насчитывал, а истец платил комиссию за обслуживание кредита, что является незаконным, не соответствует требованиям справедливости и противоречит закону.
Коли помер свідок: можливість викорисатання у суді наданих раніше показань оцінив ЄСПЛ
Навіть присутність адвоката під час допиту слідчим свідка не гарантує можливість використання отриманих показань як доказів, якщо цього свідка не було допитано у суді.
Незаконним є притягнення до відповідальності фізичної особи-підприємця за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору одночасно за нормами КЗпП і КУпАП (ВС/КАС,справа №814/2156/16, 21.12.18)
У разі притягнення до відповідальності фізичної особи-підприємця на підставі абзацу другого ч. 2 ст. 265 КЗпП і ч. 3 ст. 41 КУпАП, повністю збігаються суб'єкт відповідальності і вид порушення (допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору).
Невідповідність займаній посаді або виконуваній роботі за станом здоров'я може бути підставою для звільнення за наявності повної або частково постійної, а не тимчасової втрати працездатності (ВС/КЦС,справа № 521/17982/16-ц, 20.12.18)
Невідповідність займаній посаді або виконуваній роботі за станом здоров'я може бути підставою для звільнення за наявності повної або частково постійної, а не тимчасової втрати працездатності, тому тривала тимчасова непрацездатність або часта відсутність працівника на роботі в зв'язку з тимчасовою непрацездатністю не є підставою для звільнення працівника на підставі пункту 2 частини першої статті 40 КЗпП України.
Окрім можливості проникнення до житла чи іншого володіння особи на підставі судового рішення передбачено також можливість проникнути до житла за добровільною згодою особи, яка ним володіє
ВС/ККС зазначає, що законодавцем, окрім можливості проникнення до житла чи іншого володіння особи на підставі судового рішення, передбачено іншу процесуальну гарантію захисту прав особи, а саме − можливість проникнути до житла чи іншого володіння особи за добровільною згодою особи, яка ним володіє.
Ухвали слідчих суддів про заміну запобіжного заходу МОЖУТЬ бути оскаржені в апеляційному порядку, незважаючи на те, що таке право не передбачено ст. 309 КПК України
ВС/ККС рішення апеляційного суду скасував та вказав, що виходячи з системного аналізу ст. 309 КПК України та враховуючи положення ч. 10 ст. 182 КПК України, колегія суддів вважає, що термін «застосування запобіжного заходу» у цьому випадку охоплює не тільки його обрання, але й зміну на інший запобіжний захід.
Банки больше не смогут продавать долги своих клиентов коллекторам
Высший административный суд Украины подтвердил неправомерность продажи банками кредитных портфелей физлиц факторинговым компаниям.
В распоряжении Госфинуслуг № 231/2009 к услуге факторинга относится покупка права требования лишь к должникам-предприятиям.
После этого ведомство выявило нарушения в работе ряда финансовых компаний, которые покупали долги физлиц. Поэтому еще в 2013 году Нацкомфинуслуг пояснила, что заключение небанковским финансовым учреждением (фактором) договора факторинга, которым предусмотрено приобретение уступленного права требования к должнику-физлицу, нарушает требования пп. 2 п. 1 распоряжения № 231. Ведь к финансовой услуге факторинга относятся финансирование клиентов, покупка переуступленного права денежного требования и получение платы за пользование деньгами, осуществленные исключительно с субъектами хозяйствования.
Выплаты переселенцам: Верховным судом признаны незаконными проверки по месту проживания пенсионеров-временно перемещенных лиц в результате которых им не назначались пенсии и другие виды социальной помощи
Немає складу адміністративного правопорушення без зазначення технічного засобу у постанові про порушення ПДР за ст. 122 КУпАП, тому провадження підлягає закриттю на підставі ст. 247 КУпАП
Постанова колегії суддів Касаційного адміністративного суду Верховного Суду від 30 травня 2018 року у справі № 337/3389/16-а: Відсутній склад адміністративного правопорушення за ст. 122 КУпАП, у разі якщо у постанові інспектора поліції про порушення ПДР України не зазначено технічний засіб, у зв′язку з чим провадження підлягає закриттю на підставі ст. 247 КУпАП: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/74407705
Наши клиенты
Мы сотрудничаем с целым рядом физических и юридических лиц, среди которых:
Институт радиофизики и электроники имени А.Я. Усикова Национальной академии наук Украины
61085, г. Харьков, улица Академика Проскуры, 12
Торговый комплекс "Бристоль"
г. Чугуев, улица Комарова, 10
ТОВ "ТЕДІС УКРАЇНА"
65044, Україна, м. Одеса, пр. Шевченка, 4а
ТОВ АСОЦІАЦІЯ СЕЛЯНСЬКИХ (ФЕРМЕРСЬКИХ) ГОСПОДАРСТВ "УРОЖАЙ"
Первомайський район, Харківської області
ТОВ "ТД ГРАНД ВЕЛЕС"
ФЕРМЕРСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО "ФОРВАРД"
ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "АСОЦІАЦІЯ ФЕРМЕРІВ БІЛОКУРАКИНСЬКОГО РАЙОНУ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ"